Jak do Banátu

Ke vstupu do Srbska vám stačí občanský průkaz.

Pro cestu autem doporučujeme spíše cestu přes Rumunko a pak hraniční přechod Vatim a dále cestu přes Vršac do Bele Crkve.
Vlakové spojení do Srbska je bohužel v současné době velmi komplikované, až téměř nemožné (trať z Budapešti do Bělehradu se rekonstruuje).
Autobusem se dostanete přímo z Prahy či Brna nebo s přestupem v Budapešti. Kdo rád cestuje vlakem může jet alespoň do Budapešti a z ní pokračovat do Bělehradu. Jezdí zde několik společností (i srbských, např. FUDEKS), ale nechte dostatek času na přestup (autobusy staví značný kus cesty od vlakového nádraží). Z Bělehradu jezdí každý den přímé autobusy do města Bela Crkva (např. společnost STUP Vršac). Z Bele Crkve jezdí autobusy i do Kruščice a Českého Sela, ale frekvence je minimální, takže je často lepší zvolit pěší túru nebo autostop.

Další možností je cestovat prvně do Rumunska, např. do krajanských vesnic (info o dopravě na např. webu banat.cz), a odtud si domluvit odvoz do Srbska (jede se přes hraniční přechod Kaludjerovo), hromadná doprava zde není.

Aktuality

Doplněny fotogalerie

Na web jsme doplnili krásné fotografie, jak srsbský Banát zachytili fotografové našich akcí v Česku Selu, Kruščici, Bele Crkvi i v okolí. Díky patří všem

Čti více »

Kompletní web již brzy!

Aktuálně probíhá připomínkování těchto webových stránek, tak abychom je mohli k jarní sezoně plně propagovat. Brzy budou také doplněny pestré fotogalerie. Do dubna přibudou i

Čti více »